انواع مدل ناخن

انواع مدل های ناخن + مدل ناخن مناسب برای انگشتان شما

امروزه مدل ناخن جزء بسیار مهمی در استایل و زیبایی هر شخص می‌باشد. برای داشتن یک انتخاب خوب برای مدل ناخنی که به دست شما بیاید، بهتر است فرم انگشتانتان را مد نظر قرار دهید. انواع مختلفی از مدل ناخن را داریم که هم می‌شود بر روی ناخن طبیعی و در غیر این صورت بر روی کاشت ناخن و یا ناخن مصنوعی اعمال کرد. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع مدل های ناخن، طراحی های ناخن و نحوه انتخاب مدل مناسب برای ناخن ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ناخن دست و پا

انواع مدل ناخن

با توجه به پیشرفت خلاقیت و ایده پردازی طراحان ناخن، انواع و اقسام مدل های ناخن خلق شده اند. با توجه به تمام این موارد انواع مدل های مختلف ناخن عبارتند از: بیضی، مربع، بیضی مربع، بادامی، گرد، مستطیل و … .

مدل بیضی:

مدل بیضی شکل برای ناخن ها، مدلی است که معمولا به همه ی دست ها و انگشتان می‌آید. در این مدل، دو طرف عمودی ناخن ها باید به صورت کاملا موازی و صاف طراحی شوند. قسمت بالایی ناخن بستگی به سلیقه ی شخص دارد و می‌تواند به صورت جزئی تا تیز حالت داده شود.

مدل ناخن بیضی

مدل مربع:

مدل مربع برای انگشتان گوشتی انتخاب خوبی است. اگر قصد انتخاب  این مدل را دارید، می‌بایست اندازه ی قدی ناخن هایتان به اندازه کافی بلند باشد. در این مدل هم، مانند مدل قبلی باید دو طرف عمودی ناخن ها به صورت موازی حالت داده شوند و سپس قسمت بالایی ناخن ها هم به صورت صاف بر روی آن ها عمود گردد. بعد از اتمام این مرحله، گوشه های تیز ناخن تان را کمی انحنا دهید.

ناخن مربع

مدل بیضی مربع:

این مدل ترکیبی از دو مدل قبل است. شما باید ابتدا ناخن های خود را به شکل مربع در آورید. بعد از اتمام این مرحله، زوایای تیز ناخن تان را سوهان بزنید تا زمانی که به شکل دلخواه تان درآید.

مدل بیضی مربع

مدل بادامی:

این مدل از ناخن برای کارهای روزانه شما پیشنهاد نمی‌شود. کسانی که این مدل را انتخاب می‌کنند، باید ناخن های بلندی داشته باشند. این مدل مشابه ناخن های بیضی شکل است با این تفاوت که نوک ناخن ها در این مدل باریک تر می‌شود.

مدل ناخن بادامی

کدوم مدل ناخن مناسب انگشتان من است؟!

معمولا فرم دست و انگشتان افراد شبیه به هم نیستند. فرم دست و انگشتان شما، تعیین کننده این است که چه مدل از ناخن، رنگ لاک، انگشتر و … می‌آید. در زیر به فرم انگشتان دست و مدل ناخن مناسب با آن می‌پردازیم.

مدل ناخن برای انگشتان باریک و بلند:

مدل مناسب ناخن برای این فرم از انگشتان، مدل بادامی، بیضی، مستطیل و بیضی مربع می‌باشد.

انواع ناخن مناسب فرم انگشتان دست

مدل ناخن برای انگشتان کوتاه:

مدل مناسب ناخن برای این فرم از انگشتان، مدل بادامی تیز، مربعی، گرد، بیضی تیز و در کل مدل های تیز به نوع از انگشتان می‌آید.

اگر ناخن هایتان را کوتاه می‌کنید و یا این سبک را می‌پسندید، مدل ناخن گرد برای دستان شما، گزینه خوبی است.

 برای ناخن هایم، لاک چه رنگی استفاده کنم؟

لاک با رنگ های متنوع

رنگ مناسب برای ناخن های بادامی شکل، رنگ های خنثی و با کم رنگ و طرح های هنری پیشنهاد می‌شود. ناخن های گرد، محدودیتی برای انتخاب رنگ لاک ندارند و هر نوع لاکی با هر رنگ به این مدل از ناخن ها می‌آید. لاک های جیغ، روشن و براق برای ناخن های مربعی شکل پیشنهاد می‌شود. در مدل ترکیبی بیضی مربع، هر نوع لاکی از خنثی تا جیغ و یا لاک های پر رنگ مناسب است. در ناخن هایی که مدل آن ها به صورت بیضی و تیز است رنگ های پاستلی و طرح های هنری پیشنهاد می‌شود.